Forum Discuţii juridice Executare silită Competenta instanta contestatie executare
Discuție deschisă în Executare silită

Competenta instanta contestatie executare

Jud. Sector 3 a incuvintat o executare silita a unei Sentinte in care sectorul meu a fost indicat gresit 3 in loc de 4. Pt. a contesta incuvintarea la ce sector depun actiunea, executorul are sediu in sectorul 3
OK deci contestatia o fac la sectorul 4 nu la sectorul la care a fost emisa Incuvintarea, adica sectorul 3 chiar daca obiectul contestatiei este, exclusiv, necompetenta instantei de incuvintare. Mentionez ca in sentinta executorie este o eroare materiala, adica a fost mentionata in introducere o adresa gresita, din acest motiv instanta sectorului 3, verificand competenta sa nu a avut nici o vina.

NU MAI CITATI INUTIL MESAJELE ANTERIOARE!!
gi-jane2, moderator