Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Formular 230
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Formular 230

Persoanele cu handicap grav sau accentuat, scutite complet de la plata impozitului pe veniturile realizate din pensii, conform art. 60 alin. 1. lit. c) din Legea nr. 227/2015 privind Codul fiscal, mai pot dispune de redirecționarea a 2% din impozitul care rămâne la bugetul statului? Dacă da, cum vor completa formularul 230 în acest caz?
Mulțumesc.
stefan_ratza, utilizator
Nu avem niciun raspuns?