avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 578 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Formular 230
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Formular 230

Persoanele cu handicap grav sau accentuat, scutite complet de la plata impozitului pe veniturile realizate din pensii, conform art. 60 alin. 1. lit. c) din Legea nr. 227/2015 privind Codul fiscal, mai pot dispune de redirecționarea a 2% din impozitul care rămâne la bugetul statului? Dacă da, cum vor completa formularul 230 în acest caz?
Mulțumesc.
Ultima modificare: Vineri, 23 Februarie 2018
stefan_ratza, utilizator
Cel mai recent răspuns: stefan_ratza , utilizator 16:14, 3 Martie 2018
Nu avem niciun raspuns?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Facilitati legea 448/2006 gfrone22 gfrone22 Buna, Sunt o persoana cu handicap grav (detin certificat eliberat permanent) si urmeaza sa ma angajez. Conform Legii 448/2006 (SECȚIUNEA a ... (vezi toată discuția)
Va rog sa mi spuneti daca persoanele cu grd.de handicap accentuat ... olga2011 olga2011 va rog sa mi spuneti daca persoanele cu grd.de handicap accentuat beneficiaza de scutirea de impozit pe pensia de limita de varsta. si daca da ce acte trb sa ... (vezi toată discuția)
Impozit pe casa negru daniel negru daniel Buna , am un unchi care este persoana cu handicap accentuat si zilele astea a primit de la primarie o instintare prin care i se comunica ca are de platit ... (vezi toată discuția)