Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... pozitie registru agricol
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

pozitie registru agricol

Daca un imobil se vinde cu acte de mana se poate sterge pozitia din registrul agricol adica acolo sa nu mai apara nr, de casa
Un imobil nu se poate vinde cu acte de mana, adica se poate vinde dar vanzarea nu este valabila, si ca atare nu se poate sterge pozitia din registrul agricol.