Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... pensionarea anticipata
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

pensionarea anticipata

Va salut
In data de 10.aprilie 2010, am fost pensionat pe caz de boala in gradul doi de invaliditate , cu un stagiu de cotizare de 31 ani, 9 luni si 26 zile.
Sunt nascut in luna iunie 1961 si as vrea sa va intreb , in ce an as putea sa ies la pensie anticipat , tinind cont ca am 18 ani de grupa a doua de munca.
Va multumesc.
De la pensie de invaliditate se poate trece doar la cea de limita de varsta.
Limita de varsta la 61 ani.