Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... diploma
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

diploma

Un cetatean algerian, cu diploma in inginerie, poate sa lucreze in Romania ca inginer? Ii va fi recunoscuta diploma aici in Romania?
Pentru recunoastere ar trebui sa se adreseze CNRED - Centrul Naţional de Recunoaştere şi Echivalare a Diplomelor
[ link extern ]

Recunoaştere acte de studii superioare cetățeni terți pentru accesul pe piaţa forţei de muncă
[ link extern ]