avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 685 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... diploma
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

diploma

Un cetatean algerian, cu diploma in inginerie, poate sa lucreze in Romania ca inginer? Ii va fi recunoscuta diploma aici in Romania?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 18:02, 8 Martie 2018
Pentru recunoastere ar trebui sa se adreseze CNRED - Centrul Naţional de Recunoaştere şi Echivalare a Diplomelor
[ link extern ]

Recunoaştere acte de studii superioare cetățeni terți pentru accesul pe piaţa forţei de muncă
[ link extern ]

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Recunoaştere acte de studii superioare cetățeni terți pentru accesul pe piaţa forţei de muncă Adriana7777777 Adriana7777777 Am nevoie de un model de adresa din partea angajatorului, în care se solicită eliberarea atestatului de recunoaștere în vederea obținerii autorizației de ... (vezi toată discuția)
Diplomele din eu in romania savugruicin savugruicin Am terminat 8 clase in Italia, am facut 3 ani sc. profesionala in meseria de prelucrator prin aschiere si CNC, acum ne-am intors in tara si m-am lovit de o ... (vezi toată discuția)
Mi se echivalează studile făcute in anglia dacă m-aș întoarce in românia? ChiraA ChiraA Buna ziua! Am o întrebare...eu stau in Anglia de 3 ani și m-aș gândi serios sa ma întorc in România dar probleme e ca in Romania acum ar fi trebuit sa ... (vezi toată discuția)