Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate programul Rabla 2018 și achiziția de centrale termice
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

programul Rabla 2018 și achiziția de centrale termice

Doresc sa intreb: 1 . daca casez masina veche la un centru de colectare , tichetul valoric pot sa-l utilizez in anul urmator(2019)? 2, exista posibilitatea sa achizitionez in locul unui auto nou, o centrala termica performanta? cu stima si multumiri
Vă răspund la 2, nu știu să fi fost publicat ghidul pentru Rabla 2018.
Deocamdată voucherul pentru centrală e doar un proiect, puteți citi despre el aici:
www.avocatnet.ro/articol_477...
Ares-3, moderator
multumesc mult!
Vaucerul este valabil 30 de zile de la predarea masinii la centrul de dezmembrare.
Buna ,
Aveti ceva noutăți legate de acest proiect?

Ares-3 a scris:

Vă răspund la 2, nu știu să fi fost publicat ghidul pentru Rabla 2018.
Deocamdată voucherul pentru centrală e doar un proiect, puteți citi despre el aici:
www.avocatnet.ro/articol_477...

Nu a aparut in MO o reglementare legislativa in acest sens.