Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... poprire
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

poprire

Buna ziua,

va deranjez cu cateva intrebari: in cazul in care ratele ptr un credit nu au fost platite si debitorul a fost instiintat/somat sa plateasca, cu nici un raspuns din partea acestuia, poprirea se face prin hotarare judecatoreasca fara instiintarea datornicului? Acesta nu este anuntat ca este parte intr-un proces?

Executarea silita prin poprire cum se realizeaza ? se trimite aceasta hotarare de poprire la toate bancile?

Multumesc,
suma reprezentand 1/3 din salar va este retinuta la locul de munca si depusa de angajatorul dvs in contul executorului , dar executorul pe langa poprirea pe salariu va poate pune si pe contul bancar , banca va retine si va vira intreaga suma catre executor ptr a fii scutit de neplaceri cereti angajatorului sa va plateasca prin caserie, bani in mana
ContSters89128, utilizator