Forum Suport Tehnic Ajutor privind utilizarea ... ce sunt tagurile?
Discuție deschisă în Ajutor privind utilizarea facilităţilor Avocatnet.ro

ce sunt tagurile?

In site-ul avocatnet apare la profil in dreapta un cuvant ce se numeste "tag" ce o insemna?
Tag (target) este un cuvant "cheie" dupa care este gasita discutia. In partea de sus vedeti doua casute unde si Dv. puteti completa un cuvant care face parte din mesajele scrise sau chiar un cuvant reprezentativ pentru acea discutie. O data scris si trimis, acesta este inregistrat in baza de date si daca cineva, intrand pe site, cauta in Google tocmai acel cuvant, printre altele ii va fi afisat si subiectul din care Dv. ati scris cuvantul "cheie".
Pe de alta parte un tag adaugat va aduce si 1 punct la aplauze.
elga50 a scris:

Tag (target) este un cuvant "cheie" dupa care este gasita discutia. In partea de sus vedeti doua casute unde si Dv. puteti completa un cuvant care face parte din mesajele scrise sau chiar un cuvant reprezentativ pentru acea discutie. O data scris si trimis, acesta este inregistrat in baza de date si daca cineva, intrand pe site, cauta in Google tocmai acel cuvant, printre altele ii va fi afisat si subiectul din care Dv. ati scris cuvantul "cheie".
Pe de alta parte un tag adaugat va aduce si 1 punct la aplauze.

Sunteti o scumpa va multumesc frumos:">
ContSters87904, utilizator
Tag-urile sunt un instrument important in identificarea rapida a topicurilor. Din pacate, in graba, daca se tasteaza un tag gresit, ramane nemodificat.

Intrebare: este posibila inserarea, pe viitor, a unei aplicatii online de corectare a tagurilor scrise gresit?

Buna ziua,

O sa incercam sa facem si o astfel de modificare ;).

O zi frumoasa.