avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 542 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... an fost prins cu o alcolemie de 0.50 in etilotest
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

an fost prins cu o alcolemie de 0.50 in etilotest

buna am si eu o intrebare am fost prins cu o alcolemie de 0.50 in etilotest si as dori sa st ce mi se intapla ca nu sti nimik as dori sa stiu in sange cam cat imi iese
va multumesc forye mult ca mati ajutat c altfel nu stiam ninic
va multumesc forte mult
Ultima modificare: Luni, 19 Martie 2018
razvan ruja, utilizator
Buna ziua
Pe data de 22 feb 2021 am fost prins la volan cu o alcoolemie de 041 in aerul expirat analizele de sânge
Ce mi se poate întâmpla ? Îmi poate anula permisul de conducere? Va mulțumesc
Dacă veți fi trimis în judecata și condamnat, permisul se anuleaza.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Există o limită pentru alcoolemie în sânge, cutumiară, până la care instanțele de judecată pot dispune amânarea aplicării pedepsei? andreilunca1986 andreilunca1986 Buna ziua. Exista o limita pentru alcoolemie in sange, cutumiara, pana la care instantele de judecata pot dispune amanarea aplicarii pedepsei? (vezi toată discuția)
Amenda penala cu amanarea aplicarii pedepsei ! Breazu92 Breazu92 Buna ziua , de curand am fost judecat la jud Campina in legatura cu un dosar penal alcool la volan , avocata mea a cerut amenda penala cu amanarea aplicarii ... (vezi toată discuția)
Alcoolemie 0.64 în aerul expirat (măsurare cu etilotestul) mcchris mcchris Buna ziua. Am facut o mare prostie si as avea nevoie de niste sfaturi competente. Am fost depistat cu 0.64 mg/l la etilotest dupa ce am consumat 3 beri intr-un ... (vezi toată discuția)