Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Manual in limba romana
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Manual in limba romana

Buna dimineata, va deranjez cu o intrebare. Am achizitionat luna trecuta un produs (a fost comandat online), mi-a ajuns coletul pe data de 22.02.2018. La momentul primirii coletului aveam doar produsul si manualul de instructiuni de la producator. Manualul de instructiuni in limba romana mi-a fost trimis in data de 13.03.2018 pe mail. Acum eu doresc sa returnez produsul pe care nu l-am folosit. Doresc sa stiu daca pot motiva returnarea produsului desi au trecut legal cele 14 zile drept de retur, si sa motivez faptul ca nu am primit manualul de instructiuni in limba romana la momentul primirii coletului. Va multumesc anticipat si astept cu mare interes raspunsul d-voastra. Cu stima.
puteti incerca, dar e discutabil. cele 14 zile prevad ca obiectul este in posesia dvs., indiferent daca il folositi sau nu.