Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Contract Individual de Munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Contract Individual de Munca

Buna ziua am urmatoarea intrebare in legatura cu Contract individual de munca .
Avem la nivel de institutie incheiat un contract colectiv de munca incheiat intre sindicat si patronat (Institutie de stat) am cerut la sefa de personal sa-mi deie o copie si la contractul individual de munca la care dumneiei mia reprosat ca cemi trebuie ca sunt singura din institutie carel cer.
Intrebare e ? .Cum pot legal sa-mil obtin si cum pot sa editez acea cerere in care sa bine dispuna sa-mil deie si ce articol si lege in care sal pot optine.
Multumesc
Adica, pe exemplarul - daca este copie xerox - care vi se va inmana se va scris "conform cu originalul" si se va semna.