Forum Discuţii juridice Forumul specialiştilor - index al ... Hotarare normativa Colegiu vs. ordin Min. Sanatatii
Discuție deschisă în Forumul specialiştilor - index al legilor aplicabile unor cazuri din practica judiciară

Hotarare normativa Colegiu vs. ordin Min. Sanatatii

O hotarare cu valoare normativa a Colegiului fizioterapeutilor (publicata in Monitorul Oficial) , data in baza legii speciale prin care se reglementeaza infiintarea, organizarea si activitatea acestui organism (Lege 229/2016), prin care se instituie modalitatea de eliberare a autorizatiilor de libera practica a fizioterapeutilor, poate anula un ordin al Min. Sanatatii prin care se dispunea eliberarea autorizatiilor de catre Directia de sanatate publica anterior aparitiei legii 229/2016? Colegiul are, cf. legii mentionate, "autonomie institutionala in domeniul sau de competenta normativ si jurisdictional profesional si isi exercita atributiile fara posibilitatea vreunei imixtiuni, in conditiile legii".
Ciocaniu, utilizator
Nu mai postati aceeasi discutie in mai multe sectiuni de forum. Se aglomereaza inutil forumul de discutii.
Ati primit deja raspuns aici: www.avocatnet.ro/forum/discu...