Forum Discuţii juridice Problemele profesionale ale ... Din nou despre Statutul consilierilor juridici
Discuție deschisă în Problemele profesionale ale consilierilor juridici

Din nou despre Statutul consilierilor juridici

Doresc si eu adresa Colegiului Consilerilor Juridici din Bucuresti.
Multumesc.
Salut!
daca stie cineva va rog raspundeti ce-i cu stagiarii? cine stabileste indrumatorul? esti obligat sa lucrezi cu/langa el?
Eu, personal ma simt putin limitata de acest statut.
Multumesc
pentru anonimul care nu stie ca www.ccj.ro are si forum pentru consilieri il informez ca exista acest forum si nu este neaparat nevoie sa foloseasca forumul avocatilor
pe linga forumul existent aici pe avocat net, mai exista si
Lista Romana a Consilierilor Juridici [Lircons]
la groups.yahoo.com/group/lircons

Mai mult, exista o organizatie profesionala care se numeste Forumul Electronic al Consilierilor Juridici in care va puteti inscrie electronic, de oriunde din tara. Forumul este total transparent: deciziile se iau on-line.
Taxele sunt modice:100.000 lei taxa de inscriere care este si contributia anuala.Aceasta asociatie va fi afiliata la organizatiile internationale de profil si este preocupata de serviciile pe care le poate oferi membrilor sai in schimbul cotizatiei.

Pentru detalii, puteti scrie la e_fcons@yahoo.co.uk
sau efcons-owner@yahoogroups.com

Toate bune,
Dan STOICA, LL.M.