Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Modificare art 118 din Legea 263/2010
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Modificare art 118 din Legea 263/2010

Daca o persoana care are certificat medical de handicap gradul 2 , se poate pensiona din motiv de handicap si cumula venitul din pensie cu cel din salariu
Multumesc.
Dacă sunt pensionar pe caz de boala cu gr 3 mai pot deține o întreprindere individuală pe numele meu .multumesc
m.samfiroiu, utilizator
Da, puteti fi titular al unei Intreprinderi individuale.