avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 406 soluții astăzi
Forum Discuţii diverse Anunturi de angajare Doresc un raspuns
Discuție deschisă în Anunturi de angajare

Doresc un raspuns

Buna seara ,doresc sa stiu daca beneficiez de prenatal daca am lucrat in perioada decembrie 2016-septembrie 2017 si acum sunt in strainatate si lucrez aici din octombrie 2017-aprilie 2018
Cel mai recent răspuns: 181193 , utilizator 02:19, 15 Aprilie 2018
De indemnizatia de maternitate - concediul prenatal si postnatal - beneficiati in tara in care lucrati.
Numai doresc sa mai stau in strainatate
Ultima modificare: Duminică, 15 Aprilie 2018
181193, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Trebuie sa am obligatoriu 6 luni lucrate inainte sa intru in concediu de maternitate de 126 zile? yuby yuby Buna ziua , Fiti draguri am si eu o intrebare referitoare la cazul meu . Sunt insarcinata am inceput serviciul in luna ianuarie 2012, 12 ianuarie dupa 2 ani, ... (vezi toată discuția)
Informati concediu crestere copil Haloo Haloo Va rog sa ma informati am lucrat ianuarie 2016 pana in aprilie 2017 si mai 2017 pana in ianuarie 2018 ma incadrez la prenatal daca nasc in noiembrie 2018 sau ... (vezi toată discuția)
Daca am o luna intrerupere in munca pot beneficia de indemnizatie pentru cresterea copilului? valieu valieu o sa nasc undeva prin septembrie 2012 dar cele 12 luni anterioare sunt cam problematice.pe luna octombrie 2011 am apucat sa muncesc 3 zile si am inteles ca se ... (vezi toată discuția)