Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... fisa postului
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

fisa postului

buna seara!

ma poate ajuta si pe mine cineva cu o fisa postului pentru: peisagist floricultor (COR 611205) si/sau muncitor plantatii si amenajare zona verde (COR 614104).

multumesc mult
Fisele de post nu sunt standardizate. Fisa postului este un document care precizeaza sarcinile si responsabilitatile ce-i revin titularului postului, conditiile de lucru, standardele de performanta, modalitatea de recompensare, precum si caracteristicile personale necesare angajatului pentru indeplinirea cerintelor postului. Daca tineti cont de acestea, o puteti realiza singura. Model cadrul de Fisa a postului gasiti la: www.modelcontracte.ro
Eu am refuzat semnarea fisei postului fiindca nu mi se pare intocmita corect. NU contine o descriere corecta a postului. Iar in cea ce priveste denumirea, aceasta nu se regaseste in COR, deci trebuie gasita o corespondanta. In ce consta acesta corespondenta ? O corespondenta in COR sau ori care alta numai sa corespunda postului respectiv. Este vorba de lustruire la o masina automata ( utilaj ) si mi-au trecut slefuitor - lustruitor , domeniul tamplarie. Denumirea ... fie , dar macar descrierea sa fie corespunzatoare. Ce sfaturi imi dati?
Vezi in COR codul 723107 sau 723106 poate este mai aproape de realitate.
Solicita sa faca o descriere cat mai corespunzatoare a postului, nu cred ca te va refuza.
ContSters42179, utilizator
fisele de post le gasesti pe net si le adapteyi, in functie de ce doresti.
Fisa postului, intotdeauna o va intocmi angajatorul, dar eu doresc sa fie cat mai aproape de realitate si nu voi fi deacord cu nimic in plus ce nu corespunde cu claritate postului in care lucrez. Eu am intrebat... Ce poate face angajatorul in situatia in care eu nu am semnat fisa postului?
bv96rrr, utilizator