avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 721 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Indemnizaţie crestere copil
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Indemnizaţie crestere copil

Bună ziua!
In data de 11.03.2018 copilul a facut 2 ani, acum sunt însărcinată si urmeaza sa nasc in luna decembrie. In această situaţie aş mai putea primii indemnizaţie? La primul copil am primit.
Daca e sarcină gemelară cum se calculează indemnizaţia ptr al 2-lea copil?
Multumesc!
Cel mai recent răspuns: edvina19 , utilizator 10:35, 4 Mai 2018
In perioada aprilie- decembrie 2018 ce statut aveti ?
Nu sunt angajată. Sunt in continuare acasa cu copilul.

Cornel Vasile a scris:

In perioada aprilie- decembrie 2018 ce statut aveti ?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna , sunt in concediu de crestere a copilului , iar sotia este ... Ioan81 Ioan81 Buna , sunt in concediu de crestere a copilului , iar sotia este din nou însărcinată ( avand gemeni) si urmeaza sa nasca inainte de a implini primul copil 2 ... (vezi toată discuția)
Trebuie sa am obligatoriu 6 luni lucrate inainte sa intru in concediu de maternitate de 126 zile? yuby yuby Buna ziua , Fiti draguri am si eu o intrebare referitoare la cazul meu . Sunt insarcinata am inceput serviciul in luna ianuarie 2012, 12 ianuarie dupa 2 ani, ... (vezi toată discuția)
Indemnizatie pfa MLCristina MLCristina Buna ziua! Sunt pfa din 7 martie 2017, cu 6 luni inainte adica din septembrie nu am mai avut contract nicaieri. Acum, sunt insarcinata si termenul e pe 1 ... (vezi toată discuția)