Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Indemnizaţie crestere copil
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Indemnizaţie crestere copil

Bună ziua!
In data de 11.03.2018 copilul a facut 2 ani, acum sunt însărcinată si urmeaza sa nasc in luna decembrie. In această situaţie aş mai putea primii indemnizaţie? La primul copil am primit.
Daca e sarcină gemelară cum se calculează indemnizaţia ptr al 2-lea copil?
Multumesc!
In perioada aprilie- decembrie 2018 ce statut aveti ?
Nu sunt angajată. Sunt in continuare acasa cu copilul.

Cornel Vasile a scris:

In perioada aprilie- decembrie 2018 ce statut aveti ?