Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Racordare gaze
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Racordare gaze

Buna ziua,

Am rugamintea sa ma ajutati cu un raspuns la urmatoarea problema.
Locuiesc la bloc la etajul 2 si vreau sa ma racordez la gaze, teava de gaze este trasa pana la etajul I iar aici sunat racordati mai multi vecini. Teava a fost trasa de o singura persoana ceilalti despagubind proprietarul. Acum pentru ca vreau sa ma racordez cei de la etajul 1 pretin sume neimtite asta cu toate ei in acest moment nu au un act de proprietate pe teava respectiva. Este justificata cererea lor, sau trebuie sa despagubesc decat proprietarul tevii? Multumesc
Nu mai postati aceeasi discutie in mai multe sectiuni de forum.
Ati primit deja un raspuns aici: www.avocatnet.ro/forum/discu...