Forum Discuţii juridice Legislaţie europeană, CEDO, UE, ... protectia informatiilor
Discuție deschisă în Legislaţie europeană, CEDO, UE, proceduri europene

protectia informatiilor

Am o revista culturala online de mai multi ani - nu blog, revista a mea, care-s persoana fizica. Ce trebuie sa fac pentru a ma inscrie in reglementarile legale ce intra in vigoare din 25 mai cu privire la protectia informatiilor? Am autori de articole care au trimis CVuri mari si foarte mari, desi nu le-am cerut asta. Le-am publicat. Cum sa procedez ca sa fie legal? Multumesc!
RML, utilizator
V-ar trebui un contract cu acesti autori care doresc sa-si publice datele personale. Exista o distinctie in regulament in situatia dvs, are importanta daca obtineti sau nu venit din aceasta activitate de publicare. Fie si potential, nu trebuie sa fie un venit real sau actual. Daca nu e confortabil pe site, puteti trimite email privat
Am înțeles, mulțumesc! Am să dau un email în privat.