Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Cum se poate anula un act de imputernicire de catre ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Cum se poate anula un act de imputernicire de catre persoana imputernicita?

Se poate anula un act de imputernicire de catre persoana imputernicita si daca da, cum?
Multumesc.
prin persoana imputernicita a-ti vrut sa ziceti mandatar,atunci celmai bine anuntati mandantul si precizati art 1556 cod civil,care de altfel trebuia gasit in cuprinsulcontractului de mandat
Va multumesc pentru informatiile date.
Puteti renunta la mandat conform prevederilor art.1556 Cod Civil....B-)
Raspunsurile d-lui av. florinraican si ale legally, constituie, impreuna (cred eu) un raspuns complet.
Mai conteaza si daca mandatul este gratuit sau cu titlu oneros.
Cred ca tot ce s-a scris aici poate sa ajute userul.