avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 176 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... amenda contraventionala apel nejustificat la 112
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

amenda contraventionala apel nejustificat la 112

am fost amendat contraventional pentru ca am apelat la 112 intrucat politistul venit la fata locului nu a auzit nimic (cu toate ca am fost trezit din somn de zgomotul produs de un club din apropiere)
Apropo !!!
A fost chiar amuzanta ultima insiruire a dvs privind starea de urgenta in cazul ”Spalatorilor de Parbrize” !!!
Ultima modificare: Marți, 15 Mai 2018
DenisRif, utilizator
ai zis bine : integritatea ori sanatatea cetateanului, (lipsa somnului ce inseamna?)
si mai era si ordinea publica la mijloc
BINE ......AI DREPTATE !!!!
Multumit ?
Daca ai inteles e de bine ,daca nu : ”Spor la Sunat si cand ai insomnii !”
SUBIECT INCHIS PENTRU MINE !
si inca ceva de ce politistul de proximitate mi-a recomandat sa sun la 112?

Alte discuții în legătură

Amenda pentru apel la 112 mireteo mireteo 1) Unui cetatean mergand pe sosea cu masina ii sare un animal in fata. Omul, se gandeste sa anunte undeva accidentul, masina fiind praf in fata. Fiind afara ... (vezi toată discuția)
Contestare pv apel fals 112 laur2013 laur2013 Am sunat la 112 intrucat vorbind cu persoana la telefon a fost agresata fizic.Primul apela a fost la postul de politie din localitatea unde se afla persoana ... (vezi toată discuția)
Este corect sa primesc amenda pentru ca am chemat un echipaj al politiei ? Ramona38 Ramona38 Buna ziua, Va rog sa ma lamuriti si pe mine daca mai are rost sa apelez la politie in cazul in care sunt agresata. Povestea este urmatoarea: am avut o ... (vezi toată discuția)