avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 453 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Angajare DPO
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Angajare DPO

Buna ziua,

Un DPO intern, angajat propriu, se numeste prin Decizie interna sau prin schimbarea incadrarii in contractul de munca?

Mentionez ca daca il angajez ca si Responsabil cu protectia datelor cu caracter personal (cor 242231) nu il pot opera in revisal - nu are codul.

Cum fac totusi sa am DPO, cu acte, cu fisa de post, cu totul in regula?


Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 14:21, 30 Mai 2018
Buna ziua! Puteti sa ne ajutati cu un model de decizie interna? Va multumesc frumos!
Găsiți aici un model
[ link extern ]

[ link extern ]
Ultima modificare: Vineri, 25 Mai 2018
Cornel Vasile, Consilier juridic
Multumesc frumos!
Buna ziua,
Observ ca in modelul de decizie apare "In temeiul.....". Puteti sa imi spuneti ce ar trebui sa trecem aici? Va multumesc anticipat!
Se va trece actul de numire la persoanei care va emite decizia.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Protectia datelor comancorinaadelina comancorinaadelina Buna ziua, Avem un site online, de unde preluam comenzi pentru vanzare, pentru care inteleg ca trebuie sa avem o persoana desemnata, responsabila cu protectia ... (vezi toată discuția)
Responsabil cu protectia datelor cu caracter personal oanaportar oanaportar Hristos a inviat ! Conform legii, din 25.05.2018 intra in vigoare anumite Reguli privind protectaia datelor cu caracter personal. Societatile comerciale ... (vezi toată discuția)
Contract de munca ofiter protectia datelor spiridon camelia spiridon camelia Buna ziua, va rog sa imi spuneti daca un ofiter GDPR , angajat in cadrul unei societati pe o alta functie , trebuie sa aiba un contract de munca separat ... (vezi toată discuția)