Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Valabilitatea pașaportului
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Valabilitatea pașaportului

După cununia civilă a doua zi se poate iesi din țară cu pasaportul pe numele vechi ?

In urma casatoriei ati acceptat sa preluati numele sotului si ati fost informata ca in 15 zile trebuie sa va schimbati cartea de identitate.
In baza CI se emite un pasaport nou.
Cum la granita (in afara UE), se cere pasaportul si CI cel mai probabil, nu veti primi viza de iesire din tara.