Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Contestatie decizie de pensionare
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Contestatie decizie de pensionare

Buna ziua!
După contestarea deciziei de pensionare la Casa de Pensii, am inteles ca termenul de răspuns este 45 zile, în care trebuie emisa o hotărâre. Însă, dacă Comoșia de contestații nu emite nicio hotarare, în cât timp se poate formula acțiune în Instanta? În lege nu este menționat niciun termen. Puteți sa mă ajuți va rog?
Multumesc!
BiancaTudose a scris:

Cred ca ați înțeles greșit întrebarea. ...

La modul cum ati formulat problema dvs pot aparea astfel de situatii...
"
Însă, dacă Comoșia de contestații nu emite nicio hotarare, în cât timp se poate formula acțiune în Instanta?

....