Forum Discuţii juridice Executare silită Nu mai pot plăti rata la bancă!
Discuție deschisă în Executare silită

Nu mai pot plăti rata la bancă!

Buna seara,
Am un credit de nevoi personale luat in 2015 pana in Ianuarie am plătit tot din Ianuarie am rămas fără servici și am plătit mai puțin din rata neavând cu ce.De 2 luni lucrez dar am salariu minim pe economie,rata fiind de 1700 RON, ieri am primit o somație cum ca dacă nu achit toate restanțele voi fi executat silit.Am tot încercat de am luat legătura cu cei de la banca, am făcut n cereri ca sa imi micșoreze rata și sa îmi crească perioada dar fără succes.Ce riscuri ma așteaptă?
Mulțumesc,
O seara buna!
Manuela Rășină, administrator
Bun venit în "club".Acum serios dacă datoria este sub 10000 ron iti fac proprire pe salariu ( nu se ating de bunuri), dacă depășește 10000 ron proprire si urmărirea bunurilor. Nu mai vb de stresul cauzat de situatia in sine. Consulta un avocat și iti spune ce si cum .