Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Demisia cu 20 de zile calendaristice, in contract am ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Demisia cu 20 de zile calendaristice, in contract am 20 de zile lucratoare

Salut,

mi-am dat demisia, iar pe demisie am scris 20 de zile calendaristice ( in contract scris 20 de zile lucratoare ), ei au inregistrat demisia asa.
Sa inteleg ca pot pleca in 20 de zile calendaristice de la inregistrarea demisiei sau 20 de zile lucratoare de la inregistrarea demisiei ?
Nu... se respecta durata preavizului din c.i.m.