Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... retroactivitate polita asigurare
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

retroactivitate polita asigurare

Buna ziua
O polita de asigurare folosita pentru o garantie de buna executie la o licitatie poate fi incheiata in data de 26.06.2048 si sa aiba acoperire in perioada 31.05.2018-30.06.2018 ale lunii si sa aiba acoperire
Multumesc anticipat celor ce vor raspunde
Buna ziua,

Probabil ati vrut sa spuneti 26.06.2018 nu 2048!
Teoretic se poate cu acordul asiguratorului, practic nu cred ca cineva va accepta / asuma raspunderea in trecut doar pentru o luna de zile.

GBE trebuie emisa conform prevederilor contractuale.

Nu punem in discutie falsurile.