Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Constitutionalite
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Constitutionalite

Știți dacă OG 59 din 04.08.2017 ,care modifica legea pensiilor militare 223/2015,a fost atacata la CCR. ?! Mulțumesc.
În data de 19.02.2018 s-a constituit un dosar (236D/2018) pe rolul Curţii Constituţionale, urmând a fi analizate dispoziţiile art. VII pct. (2) din O.U.G. nr. 59/2017 privind modificarea şi completarea unor acte normative din domeniul pensiilor de serviciu.

Proiect de Lege pentru aprobarea Ordonanţei de urgenţă a Guvernului nr.59/2017 privind modificarea şi completarea unor acte normative din domeniul pensiilor de serviciu
[ link extern ]