Forum Discuţii juridice Magistraţi şi Admitere în ... nu siu ce sa fac
Discuție deschisă în Magistraţi şi Admitere în magistratură

nu siu ce sa fac

in 1993 am fost condamnat cu suspendare la 3 ani acum vreau sa-mi fac dosar pentru a da la politie a-s vrea sa stiu daca imi va aparea chiar daca in cazierul judiciar care mi l-au dat" nu sint inscris in cazierul judiciar" va multumesc
aurel71, utilizator
buna ziua
am fost si pe certificatul de cazier scrie"solicitantul nu este inscris in cazierul judiciar"
dar daca se fac verificari nu se gaseste nimic????????? va multumesc
Buna ziua,
Daca din punct de vedere legal, indepliniti conditiile cerute de lege, pentru ca dosarul dvs. sa fie acceptat, cred ca va faceti griji inutile...
:) Grijile inutile creeaza stres "inutil".
Orice s-ar intampla, mai departe, rezultatul nu mai depinde de dvs. :)
Iuliana Cermak, Avocat
dar in autobiografie ce fac scriu sau sar peste acest lucru?????? nu e fals in declaratii???????
Lipsa cazierului judiciar NU echivaleaza cu lipsa antecedentelor penale, institutia reabilitarii nu sterge acele antecedente In cazul de fata, cu toata parerea de rau, nu cred ca indepliniti aceasta conditie, exact aceeasi problema au avut cei doi candidati respinsi la admiterea la INM, fiecare dintre avand o amenda penala incasata cu multi ani in urma pentru care erau reabilitati de mult timp.
si ce se poate face in acest caz??????????:(