avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 251 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Magistraţi şi Admitere în ... nu siu ce sa fac
Discuție deschisă în Magistraţi şi Admitere în magistratură

nu siu ce sa fac

in 1993 am fost condamnat cu suspendare la 3 ani acum vreau sa-mi fac dosar pentru a da la politie a-s vrea sa stiu daca imi va aparea chiar daca in cazierul judiciar care mi l-au dat" nu sint inscris in cazierul judiciar" va multumesc
Ultima modificare: Vineri, 6 Noiembrie 2009
aurel71, utilizator
Cel mai recent răspuns: CLAUDIU LASCOSCHI , Avocat 20:01, 6 Noiembrie 2009
buna ziua
am fost si pe certificatul de cazier scrie"solicitantul nu este inscris in cazierul judiciar"
dar daca se fac verificari nu se gaseste nimic????????? va multumesc
Buna ziua,
Daca din punct de vedere legal, indepliniti conditiile cerute de lege, pentru ca dosarul dvs. sa fie acceptat, cred ca va faceti griji inutile...
:) Grijile inutile creeaza stres "inutil".
Orice s-ar intampla, mai departe, rezultatul nu mai depinde de dvs. :)
Ultima modificare: Vineri, 6 Noiembrie 2009
Iuliana Cermak, Avocat
dar in autobiografie ce fac scriu sau sar peste acest lucru?????? nu e fals in declaratii???????
Lipsa cazierului judiciar NU echivaleaza cu lipsa antecedentelor penale, institutia reabilitarii nu sterge acele antecedente In cazul de fata, cu toata parerea de rau, nu cred ca indepliniti aceasta conditie, exact aceeasi problema au avut cei doi candidati respinsi la admiterea la INM, fiecare dintre avand o amenda penala incasata cu multi ani in urma pentru care erau reabilitati de mult timp.
si ce se poate face in acest caz??????????:(

Alte discuții în legătură

Buna ziua, daca am terminat o forma de invatamant superior si ... RomegheaIuliam RomegheaIuliam Buna ziua, daca am terminat o forma de invatamant superior si vreau sa ma inscriu la M.A.I, se mai ia in considerare nota la purtare din liceu ? (vezi toată discuția)
Academia de politie/academia militara,cu dosar solutionat cu nup BlueStrike18 BlueStrike18 Salut,sunt nou pe forum si sper ca o sa ma lamuriti in legatura cu un lucru,pana acum nimeni nu a putut nimeni sa-mi spuna nimic sigur. Problema ... (vezi toată discuția)
Jandarmi vali2010eu vali2010eu ma pot angaja la jandarmi fara bacalaureat (vezi toată discuția)