Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... acuzatia de distrugere
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

acuzatia de distrugere

Se poate actiona in judecata o persoana sub acuzatia de distrugere, in cazul in care a avariat 6 autoturisme aflate in parcare? Pe langa asta, autorul accidentului are dosar penal din anul 2007 pentru ucidere din culpa.
In speta sunt intrunite elementele constitutive ale infractiunii de distrugere...deci faceti plangere penala la organul de urmarire penala...politie sau parchet.