Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Cinema City din Rm.Valcea restrictioneaza accesul ...
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Cinema City din Rm.Valcea restrictioneaza accesul publicului care intra in sala cu alte produse decit ale lor.

Buna ziua,
De curind am fost impreuna cu baietelul meu la Cinema City Rm.Valcea sa vedem un film si serviciul de la intrare care rupe biletele nu ne-a lasat sa intram in sala dat find ca avem 2 pachete de biscuiti in mina iar acestea erau achizitionate din alta parte. Un anunt de la intrare care nu l-am vazut initial, ne roaga politicos sa nu intram in sala decit cu produse cumparate de la incinta barului cinematografului dar cumva rugamintea se transforma in restrictie efectiva de catre agentii de la intrare invocindu-se politica cinematografului, Intrebare se pune cat de legala este aceasta masura? Poate o societate abuza de astfel de masuri discriminatorii?
nu e discriminare. sunt multe localuri care aplica astfel de masuri. nu e ilegal. e neplacut