Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Girant platitor la un apartament. Cum pot recupera ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Girant platitor la un apartament. Cum pot recupera suma platita

Am fost girant platitor pentru un apartament pe o perioada de 5 ani. Apartamentul a fost cumparat pe numele fostei soacre, incepand cu anul 1991. intre timp acum 8 ani am divortat si doresc recuperarea sumei platite actualizata. Cum tebuie sa procedez
Trebuie deschis proces si obtinuta hotarare.
Mergeti la avocat cu dovezile platii ca sa va inceapa procesul.
Vă puteți regresa împotriva acesteia, porniți o acțiune în pretenții.
Dovezile sunt esența procesului civil.