avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 580 soluții astăzi
Forum Discuţii diverse Cultură generală Boboc la Drept:)))
Discuție deschisă în Cultură generală

Boboc la Drept:)))

Urmează să încep Facultatea de Drept. Nu am fost hotarat 100%, dar dupa o discuție cu părinții mei am zis "De ce nu"
Nu am prieteni si nici cunoscuți care lucrează în domeniu si voiam să vă intreb: Se merita? Ce pot sa fac dupa ce termin? Se câștigă?(in fond pentru asta fac o facultate)
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
“Se merită” doar dacă îți place!
Este o facultate la care chiar trebuie să înveți, materia fiind stufoasă.
Ajungi să câștigi doar prin răbdare, perseverență, profesionalism și multă muncă.Un exemplu edificator în acest context ar fi mitul estetic din literatură, potrivit căruia opera se desăvârșește prin sacrificiu.
Succes!
“Se merită” doar dacă îți place!
Este o facultate la care chiar trebuie să înveți, materia fiind stufoasă.
Ajungi să câștigi doar prin răbdare, perseverență, profesionalism și multă muncă.Un exemplu edificator în acest context ar fi mitul estetic din literatură, potrivit căruia opera se desăvârșește prin sacrificiu.
Succes!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Sfaturi, va rog! merita sa urmez cursurile facultatii de drept? RuxandraR RuxandraR Buna seara!sunt inca eleva in clasa a 12a si am ales sa dau la facultatea de drept din Bucuresti , pentru ca acolo admiterea din cate am auzit este mai grea si ... (vezi toată discuția)
Pareri despre profesia de avocat iuliaanamaria iuliaanamaria Imi doresc foarte mult sa devin avocat, mai am doi ani de facultate, intentionez sa dau examen la barou cand termin fac.si masterul. As vrea cateva detalii ... (vezi toată discuția)
Facultatea de drept Aurelia72 Aurelia72 Daca o persoana la varsta de 46 de ani a inceput sa studieze dreptul ce perspective de viitor are persoana respectiva? Sunt sanse daca persoana respectiva ... (vezi toată discuția)