Forum Discuţii diverse Cultură generală Boboc la Drept:)))
Discuție deschisă în Cultură generală

Boboc la Drept:)))

Urmează să încep Facultatea de Drept. Nu am fost hotarat 100%, dar dupa o discuție cu părinții mei am zis "De ce nu"
Nu am prieteni si nici cunoscuți care lucrează în domeniu si voiam să vă intreb: Se merita? Ce pot sa fac dupa ce termin? Se câștigă?(in fond pentru asta fac o facultate)
“Se merită” doar dacă îți place!
Este o facultate la care chiar trebuie să înveți, materia fiind stufoasă.
Ajungi să câștigi doar prin răbdare, perseverență, profesionalism și multă muncă.Un exemplu edificator în acest context ar fi mitul estetic din literatură, potrivit căruia opera se desăvârșește prin sacrificiu.
Succes!
“Se merită” doar dacă îți place!
Este o facultate la care chiar trebuie să înveți, materia fiind stufoasă.
Ajungi să câștigi doar prin răbdare, perseverență, profesionalism și multă muncă.Un exemplu edificator în acest context ar fi mitul estetic din literatură, potrivit căruia opera se desăvârșește prin sacrificiu.
Succes!