Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... COD COR
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

COD COR

Buna ziua, ce cod COR pot folosi pentru un ajutor de bucatar? 941101 vad ca nu merge...Multumesc!
Unde nu merge ???

941101 - Ajutor bucatar
Ocupatia a fost introdusa prin Ordinul 936/448/2016 al MMFPSPV/INS pentru modificarea COR.

sau
folositi provizoriu
9629 - Muncitori necalificati neclasificati in grupele de baza anterioare
Multumesc pentru lamurire. In Revisal nu il pot introduce, nu imi apare, la asta m-am referit cand am zis "vad ca nu merge". Si nu stiu de ce nu merge...
Probabil nu este actualizat codul COR in REVISAL.