avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 608 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... COD COR
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

COD COR

Buna ziua, ce cod COR pot folosi pentru un ajutor de bucatar? 941101 vad ca nu merge...Multumesc!
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 09:48, 13 Septembrie 2018
Unde nu merge ???

941101 - Ajutor bucatar
Ocupatia a fost introdusa prin Ordinul 936/448/2016 al MMFPSPV/INS pentru modificarea COR.

sau
folositi provizoriu
9629 - Muncitori necalificati neclasificati in grupele de baza anterioare
Multumesc pentru lamurire. In Revisal nu il pot introduce, nu imi apare, la asta m-am referit cand am zis "vad ca nu merge". Si nu stiu de ce nu merge...
Probabil nu este actualizat codul COR in REVISAL.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pt. practicienii in resurse umane adita74 adita74 Am o mare nedumerire. Am intalnit in COR doua ocupatii diferite cu acelasi cod COR. Ce mai este si asta? :sorry: (vezi toată discuția)
Buna ziua, va rog sa ma ajutati cu un cod cor pentru incadrarea ... abraxaint abraxaint Buna ziua, Va rog sa ma ajutati cu un cod cor pentru incadrarea unui muncitor necalificat angajat in industria de prelucrarea lemnului. Multumesc! (vezi toată discuția)
Cod cor csillah csillah Buna ziua! In ce cod COR as putea integra un muncitor necalificat intr-o brutarie? Multumesc. (vezi toată discuția)