Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... legea 221/2008
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

legea 221/2008

Va rog daca se poate sa-mi trimite-ti grila de salarizare pentru personalul didactic si dididactic auxiliar(din invatamant, normal). Legea sus mentionata, prevedea majorarea salariilor pers.didactic si didactic auxiliar, cu 50%.Nu s-a aplicat nici de guvernul Tariceanu nici de guvernul Boc, desi a fost promulgat de presedinte.
In luna oct..2009,justitia a dat castig de cauza sindicatelor, hotararea ramanand definitiva.Mi-ar trebui grila corespunzatoare.
MULTUMESC !
Buna ziua !
Va aduc la cunostinta faptul ca odata cu promulgarea Legii -cadru nr. 330/2009 privind salarizarea unitara a personalului platit din fonduri publice publicata in Monitorul Oficial, Partea I, nr. 762 din 9 noiembrie 2009, incepand cu data de 01.01.2010, singura grila de salarizare este cea prevazuta in anexele acesteia.
Ca urmare orice prevedere contrara se abroga implicit.
Cu stima !