Forum Discuţii juridice Dreptul, calculatorul meu şi ... Doresc sa realizez un serviciu de urmarit dosarele de ...
Discuție deschisă în Dreptul, calculatorul meu şi internetul

Doresc sa realizez un serviciu de urmarit dosarele de pe portal.just cu notificari prin sms/email

Buna ziua,

Doresc sa creez un serviciu si as dori cateva sfaturi/sugestii/pareri/critici.

Nu stiu daca exista deja ceva asemanator, desi banuiesc ca da, as dori sa infiintez un serviciu de alerte pentru solutii/noutati in dosare.

Pe scurt, utilizatorul isi va putea adauga in contul sau numerele de dosar pe care doreste sa le urmareasca, iar in momentul cand vor aparea noutati sau solutii (pe portal.just) acesta va fi notificat prin:
-sms
-email

Ce parere aveti?
Credeti ca ar fi utila?
Credeti ca ar avea potential si chiar ar putea fi monetizata?

Orice raspuns e binevenit, toata stima!
Catalin Bojeea, utilizator
Bună ziua!
Ideea este una bună, însă există deja pe piață genul acesta de servicii.
Un exemplu foarte cunoscut ar fi termene.ro și ebas.biz, dar mai sunt și altele mai „mici„.
Dacă totuși doriți să dezvoltați astfel de servicii, trebuie să studiați ce au făcut și ce asigură competitorii dvs., și să stabiliți cu ce ați putea veni „în plus” sau ce plus-valoare poate aduce serviciul dvs.
În rest, mult succes.
Cu stimă,
Av. ALEXA N.