Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... care sunt pasii infiintarii unui PFA?
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

care sunt pasii infiintarii unui PFA?

Daca poate cineva sa ma ajute cu niste informatii despre care sunt primii pasi in deschiderea unui PFA.

cu respect si va multumesc din suflet

Infiintarea unui PFA dureaza 4-5 zile.Trebuie doar sa mergeti la registrul comertului si veti afla toate raspunsurile.
Inainte de a merge puteti citi:

www.onrc.ro - aveti aici toate documentele care va trebuie + formularele

www.avocatnet.ro/content/art...

[ link extern ] .