Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Fata mea de 14 ani a fost sunată și amenințată de ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Fata mea de 14 ani a fost sunată și amenințată de un individ căruia i-am aflat, în final, identitatea. Ce pot face ca să fie pedepsit?

Bună ziua, fata mea de 14 ani a fost sunată și amenințată de un individ necunosut,am depus plângere la politie și atașa la plângere am depus și mesajele scrise și inregistrarile telefonice,dar intre timp i-am aflat identitatea și aș dori să fie pedepsit de lege.El are conturi pe o rețea de socializare sub identitatea unei fete ,cere prietenia fetelor după care le spune că are poze cu ele compromițătoare și le spune că vrea să le ajute, iar de aici începe cu șantaj dacă nu face ce îi cere le va spune părinților , iar la schimb le cere poze cu ele dezbrăcate . Ce pot să fac pentru ca acest individ să fie pedepsit.
Manuela Rășină, administrator
Mergeti la politie si completati sesizarea, indicand identitatea acestuia.