Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Legalizare hot. de divort
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Legalizare hot. de divort

Rugaminte, doresc sa legalizez hotararea de divort, pronuntata de judecatoria sect. 3 si nu stiu unde sa platesc taxa de timbru judiciar, la trezoreria sect.3, administratia financiara a sect.3 sau la cec? Deasemeni, va rog, sa-mi spuneti care sunt costurile acestei legalizari. Multumesc,
Am aflat, taxa se plateste, pana la urma, la ,,Taxe si impozite locale'':) . Mai am o rugaminte, am hot. judecatoreasca cu mentiunea ,,definitiva si irevocabila'', pt. legalizarea ei care ar fi pasii, mai merg la arhiva sau direct la registratura cu o copie dupa ea si cerere de legalizare? :(