Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... construire gard intre doi vecini
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

construire gard intre doi vecini

Granituirea este facuta, in CF-urile celor 2 imobile apar schitele cu toate laturile terenurilor masurate.
Daca vecinul meu vrea sa faca intre noi un gard cu fundatie de beton lata de 30 cm cum se pozitioneaza aceasta fundatie fata de linia de demarcatie a celor 2 terenuri?
Adica 15cm pe terenul meu si 15 pe al lui sau 30 cm pe terenul lui?
cristis1011, utilizator
Tu cum vezi ca ar fi corect ?
Poate primi autorizatie de construire pe terenul meu?
Precizez ca dupa granituire am construit un gard din tevi metalice si plasa de sarma apoi am vandut terenul. Noul vecin vrea sa faca gardul de beton descris mai sus si sa ma puna la cheltuieli...

Antik a scris:

Tu cum vezi ca ar fi corect ?