avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 617 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... construire gard intre doi vecini
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

construire gard intre doi vecini

Granituirea este facuta, in CF-urile celor 2 imobile apar schitele cu toate laturile terenurilor masurate.
Daca vecinul meu vrea sa faca intre noi un gard cu fundatie de beton lata de 30 cm cum se pozitioneaza aceasta fundatie fata de linia de demarcatie a celor 2 terenuri?
Adica 15cm pe terenul meu si 15 pe al lui sau 30 cm pe terenul lui?
Ultima modificare: Vineri, 5 Octombrie 2018
cristis1011, utilizator
Cel mai recent răspuns: cristis1011 , utilizator 20:47, 11 Octombrie 2018
Tu cum vezi ca ar fi corect ?
Poate primi autorizatie de construire pe terenul meu?
Precizez ca dupa granituire am construit un gard din tevi metalice si plasa de sarma apoi am vandut terenul. Noul vecin vrea sa faca gardul de beton descris mai sus si sa ma puna la cheltuieli...

Antik a scris:

Tu cum vezi ca ar fi corect ?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Gard despartitor - "conflict" cu vecinul este vorba despre gardul ... BogdanIliescu BogdanIliescu Gard despartitor - \"conflict\" cu vecinul Este vorba despre gardul care delimiteaza terenul pe care mi-am construit casa. Gardul este de plasa de sarma pe ... (vezi toată discuția)
Mutare linie de hotar nica.sanda nica.sanda Buna ziua, Va rog sa-mi dati un sfat in urmatoarea problema: In spatele casei ramase de la parinti ,(in care nu locuieste numei deocamdata, dar am vrut sa o ... (vezi toată discuția)
Grad construit de vecin pe terenul meu irinajud irinajud Buna seara. Anul trecut am cumparat un teren de 340 mp pe care se vede o fundatie construita prin anii 90. Pana sa cumpar eu terenul , unul dintre vecini a ... (vezi toată discuția)