Forum Discuţii diverse Discuţia la modă H1N1
Discuție deschisă în Discuţia la modă

H1N1

Gripa porcina este o exagerare - concluzioneaza CBS News din SUA . Cele mai recente date WHO sustin , ca in intreaga lume exista 415 mii de imbolnaviri datorita virusului H1N1 , din care 4.999 de persoane au decedat . CBS News sustine , cei care au fost diagnostizati cu aceasta imbolnavire cu mare probabilitate nu s-au imbolnavit cu "noua gripa" .Specialistii intevievati declara ca imbolnavirea acestor persoane nu se datoreaza noului virus , ci unei boli obisnuite .
Pare-se, ca s-au deschis paralel mai multe subiecte cu acelasi obiect :)

www.avocatnet.ro/content/for...

handsu a scris:

Accest vaccin , in opinia microbiologului (Joseph Moshe), este preparat cu scopul de a slabi sistemul imunitar si contine virusul "gripei spaniole" din l918 , cu 20 milioane de morti .

***
Insasi definitia vaccinului te face sa te gandesti mai bine (sau mai bine sa te razgandesti :hammer: ) in privinta administrarii acestuia.

Conform dex: Vaccinul reprezinta un:
-produs biologic preparat din germeni patogeni sau din secreţii microbiene, care se administreaza prin injectii sau pe cale bucala unui om sau unui animal in scop preventiv (pentru a capata imunitate impotriva bolilor infectioase) sau curativ.

- preparat biologic care conţine anumiţi viruşi atenuaţi şi care este inoculat unui individ în scop preventiv sau curativ împotriva unei boli infecţioase sau virulente.

- preparat biologic din microbi sau toxine atenuate, care este inoculat în organism în scopul obţinerii imunităţii.
:-/
Vă invit sa urmariti un scurt documentar:
''Adevarul despre vaccinul gripei porcine!''

[ link extern ]

Cuvintele sunt de prisos...
Nu fara nici o "introducere" a ajuns la noi virusul H1N1 . Am trait deja si mizeria numita Sida . In anii 80-90 ai secolului trecut presa si " specialistii" , care reprezentau interesele proprii au speriat lumea , ca daca cineva realizeaza un contact heterosexual poate imbolnavi de acesta boala crunta si in numai un deceniu sau doua se va infecta majoritatea planetei . Dupa aceea , ca orice balon-senzatie , si acesta s-a spart . S-a aflat , ca toti purtatorii de virus ,. aproape fara exceptie , sunt homo - sau bisexuali , sunt consumatori de droguri intravenoase .
Imediat au aparut celelalte epidemii mondiale fictive . Referandu-se la pricolele virusului vitelor turbate , sute de mii de bovine au fost masacrate , probabil , tinand cont de interesele unor corporatii , care in asa fel au obtinut profituri insemnate .
A urmat nebunia hepatita B . Atunci o firma giganta de producerea vacciunurilor a avut un stoc urias de vaccine cu termen de garantie aproape expirat , iar pentru a evita o pierdere de miliarde , a initiat o campanie media .
Acum cativa ani cercurile globaliste au tinut incordata lumea cu paranoia gripei aviare . Dar nici atunci nu s-a intamplat nimic deosebit .
Si am ajuns la nebunia zilelor noastre , la gripa porcina , numita "gripa noua". Ma amuza deja faptul , ce se va intampla , daca in scurt timp apare o alta gripa . Aceea va fi "gripa cea mai noua " si asa mai departe ...
Buna seara,
Daca doriti informatii interesante,
vizitati si site-ul:
[ link extern ]
Cu stima,
Conform statisticii WHO victimele gripei sezoniale anual mor 250-300 mii de oameni . Gripa porcina nu inregistreaza din aprilie pana acum(in opt luni ) nici cinci mii de morti.Pana-n aprilie 2010 acest numar poate se dubleaza , dar sa zicem , se inzeceste , dar nici atunci nu se poate compara cu gripa sezoniala . Adica , nu se poate vorbi de epidemie .
Presa straina accentueaza , vaccinele contin mercur, aluminiu si aldehida formica . Pe aceste componente organismul cu greu sau de loc nu le poate elimina , dar acumulandu-se in organism provoaca infectii si imbolnaviri extrem de grave .
La noi nu a primit nici o publicitate ceea ce a declarat ministrul sanatii polonez , Ewa Kopacz in parlament , care a atras atentia asupra efectelor secundare mortale ale vaccinului gripei porcine .