Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensie de handicap
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensie de handicap

Buna ziua .Pentru depunerea dosarului, inafara documentelor medicale, este nevoie de raportul Comisiei de Evaluare si de Ancheta Sociala. Ce face mai exact aceasta Ancheta ? Cum se procedeaza ?
Nu exista pensie de handicap.
Exista indemnizatie de handicap.