Forum Discuţii juridice Traduceri Cine poate traduce un text de o pagina cu terminologie ...
Discuție deschisă în Traduceri

Cine poate traduce un text de o pagina cu terminologie imobiliara,juridica si de constructii?

Buna ziua,

Cine ar putea traduce un text compus de noi prin care propunem unui investitor strain diferite proprietati?In respectivul text exista terminologie juridica,imobiliara si din domeniul constructiilor.
Mergeti la un birou de traduceri inregistrat ca firma la Registrul comertului si cu activitate declarata la ANAF.
Puteti contacta un traducator autorizat de MJ (gasiti pe site-ul MJ) care este familiarizat cu termenii juridici din domeniul imobiliar si de ctii.