Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... averea copilului adoptat
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

averea copilului adoptat

Stimati specialisti, sora mea a adoptat un copil cu fostul ei sot. Sotul s a recasatorit. Unde poate sora mea sa afle daca fostul sot a trecut apartamentul pe numele sotiei actuale neglijand dreptul copilului adoptat la mostenire in caz de deces al tatalui adoptiv? Va multumesc pentru raspuns
wazz, utilizator
Scuze gramatica domnule, n am trecut pe la scoala..., de fapt am trecut dar nu mi placu' gramatica...
Poate ma meditati dvs., am vazut ca si domnul avocat are lacune la capitolul asta....
Seara placuta si numai bine