Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - impozit pe venitul ... Înlocuirea caselor de marcat
Discuție deschisă în Fiscalitate - impozit pe venitul microîntreprinderilor

Înlocuirea caselor de marcat

Buna ziua. In August 2017 mi-am cumpărat o casă de marcat pentru un magazin mixt de la tara. Acum la 1 noiembrie trebuie sa o schimb pentru că trebuie jurnal electronic. Acum întrebarea mea este: ce fac cu casa de marcat cea veche pentru că nici măcar nu cred că a ieșit din garanție. Am dat 700 lei pe ea. Acum încă 1000 lei pe alta. Cu cea veche ce se va întâmpla? Am cumoarat-o pentru un an că apoi sa o arunc?
Buna ziua , la cea veche trebuie predată memoria fiscal și după aceia aruncată .