Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... vanzare auto
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

vanzare auto

Cum pot sa vand masina daca sunt in litigiu cu serviciul Taxe si impozite al Primariei. Din acest motiv nu mi se elibereaza Certificat fiscal ca sa pot vinde masina. Am pierdut mai multi clienti deoarece procesul dureaza de mai bine de un an. Acum am alt client hotarat sa o cumpere dar nu stiu ce acte pot sa fac ca sa pot vinde masina pana se termina procesul cu Primaria ca sa pot face act de vanzare-cumparare.
staicucostel, utilizator
Pana la finalizarea solutionarii litigiului cu autoritatea fiscala nu veti putea beneficia de certificat fiscal
Fara certificat fiscal si fisa de radiere auto nu puteti incheia documente instrainare bun mobil