Forum Discuţii juridice Executare silită Caut colaborare pentru redactare
Discuție deschisă în Executare silită

Caut colaborare pentru redactare

Salut,

Se da o contestatie la executare respinsa - credit prescris Provident.
Solutia pe scurt: Respinge contestaţia la executare formulată în contradictoriu cu intimaţii PROVIDENT FINANCIAL ROMANIA IFN SA şi BIROUL EXECUTORULUI JUDECĂTORESC TUDORACHE CATALIN ANDREI ca fiind formulată împotriva unor persoane fără calitate procesuală pasivă. Admite excepţia tardivităţii formulării contestaţiei la executare formulată de contestatorul TANASESCU CRISTIAN ROBERTO în contradictoriu cu intimatul ULTIMO PORTOFOLIO INVESTMENT LUXEMBOURG SA. Respinge acţiunea, ca tardiv formulată.

Contestatia a fost in termen, pot demonstra -singura "tardivitate" a fost timbrarea cererii, deoarece sotul nu locuieste la adresa din bulletin si nu a primit la timp..

Caut avocat pentru redactare (apel), restul detaliilor le stabilim in privat / telefonic.

Multumesc!

Pana la redactarea apelului trebuie ca avocatul sa analizeze hotărârea instanței.
Ca sa nu platiti o redactare fără finalitate.

Dacă e vorba de tardivitate nu veti castiga in apel.
De aceea mai întâi trebuie verificată hotărârea si actele.Este bine sa stiti ca si acest serviciu avocatial se plătește si este in interesul clientului costul fiind mai redus decat redactarea apelului.
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat
Multumesc!

Il voi trimite luni la judecatorie sa poata ridica hotararea, prin posta va ajunge ... toamna, tarziu.
Mai asteptam documente din 2016... :))