Forum Discuţii juridice Proprietate industrială şi ... Acord de nedivulgare a informatiilor si de ...
Discuție deschisă în Proprietate industrială şi intelectuală. Adică mărci, invenţii, drept de autor şi altele

Acord de nedivulgare a informatiilor si de confidentialitate

Este sigur sa semnez cu cineva un Acord de nedivulgare a informatiilor si de confidentialitate ? adica ce se poate intampla daca divulga sau fura informatiile? este vorba despre o inventie care nu este inca patentata. Multumesc anticipat
@Adrian Dimitriu
Cu regret dar interpretarea dvs este simplista, cei doi termeni sunt diferiti si au aplicabilitate diferita.
Legislatia romana se adapteaza nu dicteaza, Romania fiind membra WIPO nu invers.
Deci in limba romana se va vorbi de brevet si de patentâ (atentie la asa numitul false friend!!!).
Demos, utilizator
@Demos: din consideratie nu voi continua aceasta discutie teoretica. in schimb va indemn sa inregistrati macar un brevet
Deja inregistrate (mai multe) in De in numele firmei pt care lucram pt a proteja 4 inventii, 2 inovatii si mai multe procedee utilizate la ingineria, fabricarea, constructia si montarea liniilor de laminare de profile de la Peine pt grupul Preussag (intre timp uzina a schimbat de proprietar).
Facut si in Fr pt o coloana de difuzie in contracurent (difuzie de zahar din pulpa de sfecla).
Cu respect, Demos.
Demos, utilizator