Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Decesul paratului pe timpul procesului civil
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Decesul paratului pe timpul procesului civil

Ce se intampla daca mostenitorul paratului decedat refuza sa depuna la dosarul cauzei certificatul de deces si actele de stare civila pentru dovedirea calitatii de mostenitor ?
Solicitați amendarea acestuia în temeiul art 187, alin 2, lit f Cod Pr Civilă.