Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Vizita in Canada
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Vizita in Canada

Buna ziua ! Ma numesc Maria .
Sant din r. Moldova , detin cetatenia Romana . In prezent ma aflu in Italia de 5 luni . Doresc sa fac o vizita in Canada. Cum as puteao face ? Care sant posibilitatile mele de a calatori.
Va multumesc anticipat !
Cetățenii români pot călători în Canada în scop turistic în baza pașaportului simplu electronic și a autorizației electronice de călătorie (Electronic Travel Authorization – eTA).
[ link extern ]
Buna seara!
As putea solocita ajutorul d-ra la indeplinirea eTA ?