Media Intră în comunitate
avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1265 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Vizita in Canada
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Vizita in Canada

Buna ziua ! Ma numesc Maria .
Sant din r. Moldova , detin cetatenia Romana . In prezent ma aflu in Italia de 5 luni . Doresc sa fac o vizita in Canada. Cum as puteao face ? Care sant posibilitatile mele de a calatori.
Va multumesc anticipat !
Cel mai recent răspuns: Maria Bunescu , utilizator 01:12, 9 Decembrie 2018
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Cetățenii români pot călători în Canada în scop turistic în baza pașaportului simplu electronic și a autorizației electronice de călătorie (Electronic Travel Authorization – eTA).
[ link extern ]
Buna seara!
As putea solocita ajutorul d-ra la indeplinirea eTA ?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cãlãtorie in america TutuTraian TutuTraian Buna ziua, Am si eu o întrebare, si anume: Am fost plecat doua luni in America (ca si turist) cu pasaport maghiar. Va rog frumos sa-mi spuneti dacă mai am ... (vezi toată discuția)
Certificat de nastere copil nascut in italia natalia88 natalia88 buna ziua, ma numesc Natalia,mam nascut in Republica Moldova si am 2 cetatenii moldoveneasca si romana.acum 4 luni am nascut in Italia si am vrut sa intreb ... (vezi toată discuția)
Plata retroactiva a contribuțiilor pentru pensie Halga Halga Buna ziua Mă numesc Georgeta Halga, și aș dori să știu care sunt documentele de identitate conform legii pentru a putea depune dosarul la Casa de ... (vezi toată discuția)